Bahçesaray'da Öğrenme Şöleni: Hayat Boyu Eğitimle Coşku Dolu Hafta!

Bahçesaray'da öğrenme şöleni: "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri göz mamaştırdı.

Van 9.06.2024 00:59:15 0
Bahçesaray
Tarih: 09.06.2024 00:59

BAHÇESARAY KAYMAKAMINDAN ETKİNLİKLERE DESTEK

Van'ın Bahçesaray ilçesinde, Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, yerel halkın ve yetkililerin büyük ilgisini çekti. Bahçesaray Kaymakamı Onur Alimoğlu, eğitim haftası etkinliklerine katılarak, Bahçesaray Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu programda yer aldı. Kaymakam Alimoğlu, beraberindeki heyetle birlikte, halk eğitim merkezinin düzenlediği beceri kurslarının stantlarını gezdi.

HALK EĞİTİM BECERİ KURSLARINDAN GÖZ ALICI ESERLER

Kaymakam Alimoğlu, yöresel el sanatlarından ahşap işlemeciliğine, resimden heykel ve seramiğe kadar birçok alanda hazırlanan stantları ziyaret etti. Stantlarda sergilenen el emeği göz nuru ürünler, ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Sergide yer alan değerli eserler, çeşitliliği ve sanatsal değeriyle dikkat çekti.

BİLGİ ALIŞVERİŞİ VE TEBRİKLER

Etkinliklerin yapıldığı alanda sergilenen eserleri inceleyen Kaymakam Alimoğlu ve beraberindeki heyet, eser sahipleri ve hocalarıyla sohbet ederek, yapıtlar hakkında bilgi aldılar. Kaymakam Alimoğlu, hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yaparak, emeği geçen öğretmenlerin ve kursiyerlerin çalışmalarını takdirle karşıladı ve başarı dileklerini iletti.

Bu etkinlik, Bahçesaray'da eğitim ve öğrenimin sadece okul sıralarında değil, hayatın her alanında devam ettiğinin bir göstergesi olarak ön plana çıktı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi


YAZARLAR