Bayram Yolculuklarında Güvenliğiniz İçin Van Emniyeti'nden Altın Kurallar: Kemer, Hız, Dikkat!

Van Emniyet Müdürlüğü'nden bayram trafiği uyarısı.

Van 14.06.2024 23:57:46 0
Bayram Yolculuklarında Güvenliğiniz İçin Van Emniyeti
Tarih: 14.06.2024 23:57

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ DİKKATLİ SÜRÜŞ UYARISI

Van Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı tatilinde yollarda trafik yoğunluğunun artacağını öngörerek, vatandaşlara yönelik önemli bir duyuru yaptı. Emniyet Müdürlüğü, sürücülerin can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla alınacak tedbirleri ve herkesin izlemesi gereken güvenlik kurallarını hatırlattı. Tatil süresince daha fazla trafik denetimi ve kontrolünün yapılacağı bildirildi.

EMNİYET KEMERİ VE HIZ LİMİTİ UYARISI

Emniyet yetkilileri, bayramda güvenli sürüşün önemini vurgulayarak, "Kemerini tak, hızını düşür, yola odaklan, yolun sonu bayram olsun" şeklinde bir çağrıda bulundu. Vatandaşların bu kurallara uymasının önemi vurgulanırken, trafik kurallarına uymamanın hayati riske yol açtığı ve her bireyin taşıdığı sorumluluğun altı çizildi.

TRAFİK İHLALLERİNE KARŞI SIKI DENETİM

Bayram tatilinin güven içinde geçirilmesi amacıyla Emniyet Müdürlüğü tarafından yoğun denetim ve kontrol faaliyetinde bulunulacağının altı çizildi. Sürücülerin hız limitlerine uymaması, emniyet kemeri takmama, cep telefonu ile ilgilenme ve diğer trafik ihlallerine karşı ağır yaptırımlar uygulanacağı belirtildi. Aynı zamanda, sürücülerin bilinçlenmesini sağlamak için çeşitli kampanyaların yanı sıra eğitim faaliyetleri düzenleneceği paylaşıldı.

SÜRÜCÜLERİN DİKKATLİ DAVRANMASI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Kazaların önlenmesinde sürücülerin büyük sorumluluk taşıdığı açıkça belirtilirken, aşırı hız, dikkatsizlik ve yetersiz güvenlik önlemleri gibi faktörlerin kazalarda önemli rol oynadığı hatırlatıldı.

GÜVENLİ VE HUZURLU BAYRAM İÇİN ORTAK SORUMLULUK

Van Emniyet Müdürlüğü, bayram tatilinin keyfini çıkarırken aynı zamanda can ve mal güvenliği konusunda da vatandaşların dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Vatandaşların daha duyarlı olması, kimsenin can kaybı yaşamadan, herkesin sağlıkla evlerine dönmesi çağrısında bulunuldu. Bayramın huzur ve mutluluk içinde geçmesi düşüncesiyle tüm sürücülere güvenli yolculuklar dileğinde bulunuldu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi


YAZARLAR