Köklü Değişim'den Van'da, "‘İsrail’ Sorunu ve Filistin'in Kurtuluşu” Konulu konferans

Köklü Değişim Van Temsilciliği tarafından "İsrail Sorunu ve Filistin'in Kurtuluşu” başlıklı konferans gerçekleştirildi.

Kültür Sanat 26.11.2023 20:55:00 0
Köklü Değişim
Tarih: 26.11.2023 20:55 Güncelleme: 26.11.2023 21:54

Köklü Değişim Van Temsilciliği öncülüğünde düzenlenen İsrail Sorunu ve Filistin'in Kurtuluşu konferansı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Siyonist işgal rejimine, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye'de de farklı etkinlik, basın açıklamaları ve düzenlenen mitinglerle tepki gösteriliyor. Bu kapsamda düzenlenen konferansta işgal rejiminin ablukası altındaki Filistin’in kurtuluşu için alınması gereken önlemler konuşuldu.

Abdurrezzak Tamgaç’ın sunumuyla başlayan konferansta Hafızlar Derneği Başkanı Abdülmecid Bilmez’in Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Dr. Bilal Acar, açılış ve selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra kürsüye Şeref Ayna gelerek "’Tarih Boyunca Yahudilerin Azgınlıkları’’ başlıklı sunumunu yaptı. Sonrasında Fırat Toprak, ‘’Mescid-i Aksa'nın Konumu ve Müslümanlar Nezdindeki Önemi’’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Son olarak kürsüye gelen İlahiyatçı-Yazar Abdullah İmamoğlu ‘’Filistin’in Kurtuluşu ve Esasi Çözüm’’ konusunu içeren konuşmasını yaptı ve şunları söyledi: “Gazze'de gözyaşları ve kan mübarek toprağa beraber akıyor. Filistin'in kurtuluşunun yegane yolu, orduların harekete geçmesidir. Bu, Allah'ın bizden talep ettiği şer'i bir hükümdür. Zira demir demiri döver, çivi çiviyi söker, güç güç ile izale edilir.”

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği konferans yapılan dua ile son buldu.


YAZARLAR