MEB'den Öğretmenlere İkinci Şans: Yazın Yeni Tayin Dönemi Başlıyor!

Öğretmenler dikkat! Yeni atama takvimi açıklandı.

Van 10.07.2024 11:33:59 0
MEB
Tarih: 10.07.2024 11:33

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme süreçleriyle ilgili yeni duyurular yaptı. Öğretmenlerin yaz dönemi içerisinde ikinci kez il içi ve il dışı yer değiştirme fırsatı elde edeceği belirtildi. Peki, öğretmenlerin beklediği bu atamaların başvuru tarihleri ne zaman?

İLLER ARASI ATAMA TAKVİMİ

Millî Eğitim Bakanlığının öğretmenlere tanıdığı ikinci şans kapsamında, iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 11-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Atamaların 18 Temmuz tarihinde tamamlanması öngörülüyor.

İL İÇİ ATAMA TAKVİMİ

İl içi atama süreci de önemli. İl içi isteğe bağlı yer değiştirme için başvurular 23-26 Temmuz tarihleri arasında kabul edilecek ve atama işlemi 30 Temmuz'da yapılacak.

ATAMA BAZVURUSU DETAYLARI

Öğretmenler, avlandıkları yeni görev yerlerine atama başvurularını, MEB'in resmi internet sitesi üzerinden sağlanan Elektronik Başvuru Formu'nu doldurarak yapabilecekler. Elektronik ortamda yapılmayan başvurular ise işleme konulmayacak.

BAĞLANTILAR

Öğretmenler, iller arası ve il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleriyle ilgili detaylı bilgi almak ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilir:

Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu İçin Tıklayınız.

Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu İçin Tıklayınız.


YAZARLAR