Murat Zorluoğlu Diyarbakır'ın Yeni Valisi Olarak Göreve Başladı!

Diyarbakır'a yeni vali atandı: Murat Zorluoğlu göreve başlıyor.

Van 10.07.2024 09:44:13 0
Murat Zorluoğlu Diyarbakır
Tarih: 10.07.2024 09:44

YENİ ATAMALAR RESMİ GAZETE'DE

Cumhurbaşkanlığı kararıyla bir dizi valilik ataması gerçekleşti. Bu atamalar arasında en çok merak edilen isim Diyarbakır'ın yeni valisi oldu. Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre, Murat Zorluoğlu Diyarbakır Valiliği koltuğuna oturacak. İşte Yeni Diyarbakır Valisi Murat Zorluoğlu hakkındaki merak edilen detaylar.

DİYARBAKIR VALİLİĞİİNE MURAT ZORLUOĞLU ATANDI

Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ gibi çeşitli şehirler için gerçekleştirilen atamalar sonucu birçok yeni isim valilik görevlerine atandı. Cumhurbaşkanlığının kararnamesi ile Diyarbakır Valiliği'ne Murat Zorluoğlu atandı. Malatya Valiliği'ne Seddar Yavuz, Kocaeli Valiliği'ne İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliği'ne Ömer Toraman ve Elazığ Valiliği'ne Numan Hatipoğlu'nun atanması da diğer dikkat çeken atamalar arasındaydı. Ayrıca, Malatya Valisi Ersin Yazıcı da Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirildi.

KARİYER YOLCULUĞUNDA MURAT ZORLUOĞLU

1971 yılında Ankara'nın Haymana ilçesinde dünyaya gelen Murat Zorluoğlu, eğitim hayatının çeşitli safhalarında önemli başarılar elde etti. Ankara Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler eğitimi alarak yükseköğrenimini tamamlayan Zorluoğlu, mülki idare amirliği mesleğine Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. İdari görevlerde önemli tecrübeler edinen Zorluoğlu, Avrupa Konseyi'nde de Türkiye adına görevler üstlendi.

AKADEMİK VE İDARİ TECRÜBELER

Akademik kariyeri boyunca İngiltere'de kamu yönetimi alanında lisansüstü eğitimler alan Zorluoğlu, AB bölgesel politikaları üzerine yoğunlaştı ve bu konuda önemli bir tez yazdı. Aynı zamanda Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Demokrasi Yönlendirme Komitesi üyesi olarak hizmet verdi. Gerek saha gerekse akademik derinliğiyle ön planda olan Zorluoğlu, Avrupa Birliği politika süreçlerine dair önemli bilgiler edindi.

ONURLU BİR GEÇMİŞE SAHİP ZORLUOĞLU

Elazığ ve Van valilikleri gibi prensipli görevlerde bulunan ve son olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Murat Zorluoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olan Zorluoğlu, profesyonel yaşamı süresince yerel ve ulusal düzeyde birçok görevde bulunmuş, Türkiye'nin idari yapılanmasına katkı sağlamıştır. Kapsamlı mesleki deneyimi, Zorluoğlu'nun Diyarbakır Valiliği görevine layık görülmesinde etkili olduğu düşünülmektedir.

 

İŞTE ATAMA KARARNAMESİ


YAZARLAR