Nagehan Alçı Gözyaşlarında Açıkladı: 'Ölmek Üzereydim Kendimi Korurken Kucağımda Bıçak'

Nagehan Alçı gözyaşlarıyla anlattı. Rasim’in öfkesi dinmiyordu, elimde bıçakla beklediğimi biliyorum

Van 9.07.2024 19:56:54 0
Nagehan Alçı Gözyaşlarında Açıkladı:
Tarih: 09.07.2024 19:56

Nagehan Alçı, eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı'nın uyguladığı şiddeti gözyaşları içinde anlattı. Kütahyalı'nın kendisine hem psikolojik hem de fiziksel şiddet gösterdiğini iddia eden Alçı, yaşadıklarını Nevşin Mengü'nün programında detaylarıyla paylaştı.

FİZİKSEL VE PSİKOLOJİK ŞİDDET İDDİASI

Alçı, boşandığı eşi Kütahyalı'nın parasal kontrolü ve fiziksel şiddetinin yanı sıra psikolojik baskı uyguladığını da öne sürdü. Gazeteci, "Kazandığım tüm parayı Rasim'e vermek zorunda kalıyordum. Kendisi kontrolü elinde tutmak istiyordu ve çocuklarımızın geleceği için bunu yapmam gerektiğini söylüyordu" şeklinde konuştu.

BIRAKIYORUM DİYE BEKLEDİM

Alçı'nın vahim anılarından biri ise şiddetin fiziksel boyutuyla ilgiliydi: "Rasim beni boğuyordu. O an nefes alamadığımı hatırlıyorum ve hayatta sadece birkaç saniyem kalmış gibi hissettim. 17 Kasım 2017, yeğenimin doğum günü ve çocuklarım 4 yaşındayken, ölüme bu kadar yaklaşmıştım" dedi. Ayrıca Kütahyalı'nın yer yer hakaret ve tehdit içeren mesajlar gönderdiğini, eve polis çağırmak zorunda kaldığını da ekledi.

MİDE BULANDIRAN PSİKOLOJİK TACİZ

Alçı, Kütahyalı'nın psikolojik şiddetinin bir yansımasını da şu sözlerle aktardı: "Bir defasında çocukları televizyon karşısına oturtmuş, bana ait olumsuz görüntülerin olduğu bir yayını açmış ve 'Bakın çocuklar, anneniz bu kadar çirkin ve şişmandı. Ben onu yarattım' demiş." Nagehan Alçı, yaşadığı bu olayların üstesinden gelme sürecinde olduğunu ve yaşadıklarını cesaretle paylaşmaya devam edeceğini belirtti.


YAZARLAR