Van Direniyor: İsrail Karşıtı 'Kıyamdayız' Protestosu Ses Veriyor!

Van'da AGD ve MGV işbirliğiyle gerçekleştirilen "Kıyamdayız" protestosu. İsrail'e karşı ses yükseltti.

Van 9.06.2024 20:31:39 0
Van Direniyor: İsrail Karşıtı
Tarih: 09.06.2024 20:31

VAN, İSRAİL'E KARŞI DUYARLILIĞINI GÖSTERDİ

Van'da, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) işbirliğiyle gerçekleştirilen bir basın açıklaması yaşandı. "Kıyamdayız" sloganı altında bir araya gelen grup, işgal altındaki Filistin halkına destek verdiğini açıkladı.

"İSRAİL ANCAK SİLAHTAN ANLAR" SÖZLERİYLE KINAMA

AGD Van Şube Başkanı Ömer Gündüz tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği soykırım eylemleri kınanarak, İsrail'in silah dışında bir dilden anlamadığı vurgulandı. Gündüz, İsrail'in son saldırılarına dikkat çekti ve İsrail'in insanlık dışı eylemlerini eleştirdi.

GAZZE'YE DESTEK VE İSLAM ÜLKELERİNE ÇAĞRI

Müslümanlara ve İslam ülkelerinin liderlerine seslenen Gündüz, Gazze halkının destek beklediğini ifade etti. İslam ülkelerinin liderlerinin mevcut durumdan büyük ölçüde sorumlu olduğunu belirtti ve Gazze üzerinde oluşan insanlık dramına vurgu yaptı.

TÜRKİYE'NİN ROLÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Gündüz, Türkiye yöneticilerine İsrail'i tanımayı bırakma ve harekete geçme çağrısı yaptı. Ayrıca Gazze için Türkiye'nin önemli olduğunu ve Gazzeliler'in beklentisine karşılık verilmesi gerektiğini söyledi.

"FİLİSTİN DİRENİŞİ TÜM İSLAM ALEMİ İÇİN MÜCADELE EDİYOR"

Son olarak Gündüz, Filistin direnişinin sadece kendi toprakları için değil, tüm İslam coğrafyası için de bedel ödediğini ifade etti. İsrail'in faaliyetlerinin sadece bölgesel değil, geniş çaplı tehditler içerdiğine dikkat çekerken, Türk halkının da Filistin direnişiyle tam bir dayanışma içinde olduğunu belirtti.

Kaynak: Van Postası Gazetesi


YAZARLAR