Van ile Birlikte 12 Şehirde Uyuşturucuya Tokat Gibi Operasyon

Uyuşturucuya Tokat Gibi Operasyon: 57 Gözaltı, 28 Tutuklama!

Van 10.07.2024 10:45:58 0
Van ile Birlikte 12 Şehirde Uyuşturucuya Tokat Gibi Operasyon
Tarih: 10.07.2024 10:45

Uyuşturucu tacirlerine dev darbe, 57 şüpheli yakalandı.

İÇİŞLERİ BAKANI AÇIKLADI: 12 İLDE BÜYÜK OPERASYON

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülke genelinde narkotik suçlularına yönelik geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirildiğini duyurdu. Bu operasyonda, imalattan dağıtıma kadar faaliyet gösteren 57 şüpheli yakayı ele verdi. Yapılan açıklamada, yakalananlar arasında 28 şüphelinin tutuklandığı, 14 şüphelininse adli kontrol altına alındığı belirtildi.

OPERASYON DETAYLARI: KAPSAMLI MÜCADELE VE ELE GEÇİRİLENLER

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından koordine edilen ve 12 farklı ilde eş zamanlı düzenlenen "Narkoçelik-26" operasyonlarında 236 ekip ve bin 596 personelin katılımıyla hava destekleri ve narkotik dedektör köpekleri ile geniş bir alanda aramalar yapıldı. İstanbul, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, Aydın, Gaziantep, Erzurum, Samsun, Hatay, Ankara, Ağrı ve Van dahil olmak üzere toplam 12 vilayette gerçekleştirilen operasyonlarda, 426 kilogram uyuşturucu madde, yaklaşık 4 milyon kök kenevir ve skunk bitkisi, ayrıca 2,5 milyon adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Suç örgütlerine büyük darbe vuran operasyonun detaylı sonuçları İçişleri Bakanı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

DEVAM EDEN SORUŞTURMALAR VE SONRASI

Operasyondan elde edilen önemli sonuçlar doğrultusunda, 57 şüpheli yakalanmasının ardından, bir kısmı tutuklanırken, diğerlerine yönelik hukuki süreçler devam ediyor. Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü vurgulayan yetkililer, vatandaşların huzur ve güven ortamını korumak adına yapılan operasyonların etkinliğini artırılmaya devam edeceğini bildirdi.


YAZARLAR