Emre ÖZCAN


Sözde Ermeni Soykırımına HAYIR!

Sözde Ermeni Soykırımına HAYIR!


Evet bu akşam üç dilde haykırdık. Bir yalana dur demeye çalıştık. Destekleriyle bizi yalnız bırakmayan tüm halkımıza teşekkür ederiz.
Bugünlerde devletiyle, milletiyle, hükümetiyle, simit satan vatandaşıyla bu büyük yalan sorununa omuz veriyoruz...
Bir yalan soykırım ve daha da önemlisi bu yalanla yargılanmak istenen asil bir millet konumuz.
Her yıl ısıtılarak ülkemizin önüne konan Ermeni sorunu, yine sahnelenmeye başladı. Dışarıdan yapılan tahrik ve dayatmalar, içeride de dillendirilerek, dış güçlerin taşeronluğunu üstlenen bazı kendini bilmezler tarafından tekrar gündeme getiriliyor. Olsun bakalım biz de bıkmadan, usanmadan uğraşırız!
Tüm bu soykırım yalanlarının özeti ise; Diasporanın 'Büyük Ermenistan' hayalinden kaynaklanmaktadır.

Diasporanın sözde iddiaları ise;…

1- Ermeni topraklarının ellerinden alındığı…

2- Türkler, 1877-78 savaşından itibaren Ermenileri sistemli olarak katlettiği…

3- Talat Paşanın gizli katliam emri verdiği

4- Soykırıma uğrayan nüfusun 1,5 milyon olduğu

5- Türkler, 1915 yılından itibaren planlı soykırımı yapmıştır yalanı

Bu yalanlara ülkemiz siyasileri, bürokratları en güzel en anlamlı sözleri söylemiş ve gerekli arşivleri açmıştır. Diğer taraf ise; arşivleri açmak bir yana ölenlerin Türk mü Ermeni mi olduğu bile şaibeli olan fotoğrafları arşiv diye göstermek olmuştur. Ne gariptir ki; bir yazışma yok, bir yazılı, bir imzalı belge yok! Bu kadarla da yetinmemişler, üşenmemişler fotoşop diye tabir edilen yöntemlerle sahte fotoğrafları göstermişlerdir.
Çok komik gerçekten çok komik! Bu yalnız ve güzel ülke ne zaman gençleşse, ne zaman güçlense birilerinin hoşuna gitmemekte...
Ama bu sefer fena tökezlediler. Bu ''ermeni soykırımı'' yalanı gündeme geldiğinde, hiçbir siyasi fark kalmaz bu milletin vicdanında ve birleşir aniden! Bir anka kuşu gibi küllerinden doğar vuruldukça güçlenir bu halk...
Hamaset edebiyatı değil bu gerçeklerdir ve gerçekler bazı hainleri korkutur. Elbette bu vatan kurtulurken de; İstanbul'da işgal kuvvetleriyle yiyip içen gezen tozan hainler olduğu gibi, memleketi bölmeye çalışanlar olduğu gibi, değişen bir şey yok gibi hemen hemen... Allah onların da planlarını boşa çıkarmış ve bugüne bugün seksen sekiz yılda her türlü nifak tohumuna rağmen yıkılmayan genç, güçlü ve demokrat bir Türkiye Cumhuriyeti karşılarına çıkmıştır.
Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arabı, Ermenisi, Rumu, Gürcüsü, Hititlisi, Asurlusu kısacası Anadolulusu ile bölünmeyen Tek Türkiye karşılarındadır.
Şimdi ve sonra artık alışacaklar bu güçlü ülkeye. Bu yurdun vatandaşlarının asla etnik sorunları olmamıştır. Yüzyıllardır dostça yaşamışlardır. Örnek derseniz; Hatay, Mardin, Ağrı, Kars, Van... Saymakla bitmez... Gidenler ve yaşayanlar bilir, farklı halkların dostluğunu, kardeşliğini. Bu güzelliği bozmaya da kimsenin gücü yetmeyecektir inşallah!

Gelelim tekrar şu yalan Ermeni meselesine;

''Fransa Meclis’i sözde Ermeni soykırımının varlığını inkar edenlere 1 yıl hapis ve 45 bin avro para cesasını öngören yeni yasa teklifini gündemine aldı.

Yasa tasarısının gündeme alınması, Fransız hukukunu, “soykırım suçlarının inkar ve bayağılaştırılmasının suç sayılmasını” öngören 2008/913/JAI sayılı Avrupa Birliği (AB) çerçeve kararına uydurma gerekçesine dayandırıldı. Yasa Komisyonunda kabul edilen tasarının yılbaşından önce Meclisin gündemine geleceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin iktidar partisi Halk Hareketi Birliği (UMP) milletvekili Valerie Boyer öncülüğünde hazırlanan yasa teklifi, Fransa’nın 2001 yılında kabul edilen “Fransa, 1915’te yapılan Ermeni soykırımını açıkça tanır” yasasının varlığınıdan yola çıkarak, AB çerçeve kararının Fransız hukukuna uydurulmasını içeriyor.

2006 yılında Fransız Meclis’inde kabul edilen, ancak 4 Mayıs 2011’de Senato’nun reddettiği aynı yasa tekrar ısıtılarak gündeme getiriliyor. Sarkozy, Ermenistan’nın başkenti Erivan’da “Tünkiye kısa zamanda Ermeni soykırımını tanımazsa gereğini Fransa’da yasalarla halledeceğiz” açıklamasında bulunmuştu.

Sosyalistlerin cumhurbaşkanı adayı François Hollande da seçildiği taktirde bu yasanın geçmesi için Ermenilere söz vermişti.''


Kısacası; Ermeniler yine seçim malzemesi yapılıyor. Tahminimi sorarsanız bu yasa hiçbir zaman geçmeyecek. Sadece şov amaçlı bir yasa ve hiçbir tarihi dayanağı yok! Ama biz tahminlerle vakit kaybetmeyelim ve twitter üzerinden başlattığımız kampanyaya destek verelim.
Güzel günler göreceğiz inşallah güzel günler...

    nonausoidisantgenocidearmenien


Bir Twitter Yetmez! Demeyin ve Lütfen Bunu Paylaşın Her Yerde...


Saygılarımla
Sevgiyle ve Kardeşçe Kalın Efendim